کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت

در این مطلب می خواهیم راجع به کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت اطلاعاتی را با هم به اشتراک بگداریم. امروزه محصولات چوبی طرفداران زیادی دارد. این وسایل به دلیل داشتن چوب که یک نوع عنصر طبیعی است زیبایی خاصی به فضا می‌بخشد و به همین دلیل متقاضیان زیادی میل به خرید وسایل چوبی دارند.

برای تهیه وسایل چوبی ابتدا تنه درختان را قطع کرده و سپس بخش سالم چوب آن را به‌صورت ورقه‌ای استفاده می‌کنند. فینگر جوینت ورقه‌ای چوبی بوده که از اتصال تکه‌های چوبی کوچک به هم تشکیل شده است. این ورقه به دلیل نحوه اتصالی که دارد به انگشتان دست شباهت داشته و به همین دلیل آن را فینگر جوینت نام‌گذاری کرده‌اند.

ورقه‌های فینگر جوینت مقاومت بالایی داشته و به همین دلیل هم برای ساخت وسایل مختلفی مانند میز، صندلی، تخت و… استفاده می‌شود. فینگر جوینت در برندهای مختلفی تولید می‎شود و کشورهای زیادی از طریق ساخت این ورقه فعالیت اقتصادی دارند. برای این که بدانیم کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت کدام کشورها هستند و همین طور پاسخ به این پرسش که کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت کدامند با ما تا انتها همراه باشید.

 فینگر جوینت چیست؟

شاید برایتان این پرسش پیش آمده باشد که فینگر جوینت چیست و کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت کدامند؟ برای پاسخ به این پرسش که کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت کدامند با ما همراه باشید تا ابتدا شما را با فینگر جوینت آشنا کنیم و سپس ببعد از قطع ‌کردن درختان باید آن‌ها را برش داده و الوارگوییم که کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت کدامند؟

های سالمی از آن‌ها ایجاد کرد که با توجه ‌به شکل نامنظم و به‌هم‌ریخته درختان این کار به مقدار زیادی سخت است. همچنین برخی از درختان دارای پوسیدگی داخلی هستند که بعد از قطع ‌شدن آشکار می‌شوند. برای تولید چوب سالم باید قسمت پوسیده درخت را جدا کرد و به همین دلیل نمی‌توان صفحه‌های چوبی بزرگ را برش داده و بری ساخت وسایل و صفحات چوبی از آن استفاده شود. برای ساختن صفحات چوبی و بزرگ باید تعدادی از چوب‌های کوچک را کنار هم قرار داد.

با اتصال لایه‌های نازک و کوچک و مستطیل‌شکل چوبی به یکدیگر صفحه فینگر جوینت ساخته می‌شود. برای تولید صفحه فینگر جوینت، قطعات بزرگ چوبی در ابعاد کوچک‌تر برش داده می‌شود و با پرس‌ کردن آن در کنار هم یک ‌تخته بزرگ تولید شده که finger joint نام دارد.

علت اصلی نام‌گذاری این صفحات به دلیل شباهت اتصال بین آن‌ها به اتصال انگشتان دست است که به آن اتصال شانه‌ای یا انگشتی گفته می‌شود. اتصالات صفحه فینگر جوینت از چوب ساخته شده است و به همین دلیل استحکام بسیار بالا و ظاهری زیبا و شکیل دارد.

در صفحه‌های فینگر جوینت تکه چوب‌های کوچک به‌صورت پروفیل و با چسب مخصوص در کنار هم قرار گرفته و یک ترکیب زیبا و دلنشین به وجود آورده‌اند. این صفحات چوبی به نحوه اتصالی که دارند بسیار مقاوم بوده و در ساخت انواع وسایل مانند: میز و صندلی، دیوارپوش، کمددیواری و… استفاده می‌شوند.

کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت

 

 انواع فینگر جوینت

معنی فینگر جوینت در فارسی اتصال انگشتی است که به دلیل نحوه اتصال تکه‌های چوب در ساخت صفحه‌های چوبی فینگر جوینت است. توجه داشته باشید که فینگرجوینت از ضایعات چوبی تشکیل نشده و چوب‌های باکیفیت در ابعاد کوچک برش داده شده و با پرس ‌شدن به هم متصل می‌شوند. فینگرجوینت انواع مختلفی داشته که در ادامه چند نمونه از آن‌ها نام آورده شده است.

 •  باران
 • روسی
 • گردو
 • ساپلی
 • پالونیا
 • ونگه
 • بلوط
 • راش و…

شما می‌توانید باتوجه‌به نیاز و سلیقه‌ای که دارید فینگر جوینت مدنظر خود را از سایت رستا چوب نوین با خیال راحت خریداری کنید و از آن لذت ببرید.

ویژگی‌های فینگرجوینت

صفحات فینگر جوینت دارای ظاهری زیبا بوده و استحکام بالایی دارند. این صفحه‌ها ویژگی‌های زیادی دارند که در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن آورده شده است:

 • صفحات فینگرجوینت ۱۰۰% از چوب طبیعی ساخته شده و فاقد هرگونه مواد زیان‌بار و شیمیایی سرطان‌زا در ترکیبات خود می‌باشد.
 • تخته‌های فینگر جوینت بسیار بهداشتی هستند و می‌توان از آن‌ها در محیط خانه، آشپزخانه و… استفاده کرد.
 • تخته‌های فینگر جوینت برخلاف سایر تخته‌های چوبی دچار پوسیدگی نمی‌شوند و در هنگام تماس با رطوبت ورم نمی‌کنند.
 • پنل فینگر جوینت فاقد هرگونه هزینه باند و لبه و همچنین هزینه اضافی بوده و سطوحی صاف، درخشنده و صیقلی دارد که زیبایی آن را دوچندان کرده است.
 • صفحه‌های فینگر جوینت بسیار ضربه‌پذیر هستند و هنگام برخورد وسایل مختلف با سطح آن‌ها سروصدای زیادی ایجاد نمی‌شود.
 • صفحات فینگر جوینت پایداری زیادی داشته و حتی در ابعاد بالا این پایداری را حفظ می‌کنند. تغییر سایز، ابعاد، تابش و پیچیدگی در ورقه‌های فینگرجوینت بسیار کم اتفاق می‌افتد.
 • ورقه‌های فینگر جوینت به دلیل استفاده از چسب‌های طبیعی و سازگار با محیط مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت و حرارت دارند.
 • صفحه‌های فینگر جوینت برای ساخت انواع محصولات چوبی مناسب هستند.

کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت

کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت کدامند؟

حالا می خواهیم بدانیم که کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت کدام کشور ها هستند. فینگر جوینت ورقه‌های چوبی هستند که برای ساخت آن‌ها تکه‌های کوچک چوبی را به هم متصل می‌کنند. این ورقه‌ها ابعاد مختلفی دارند و برای ساخت انواع وسایل چوبی به کار می‌روند.

کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت فراوانند و کشورهای زیادی در زمینه ساخت فینگر جوینت فعالیت دارند. برندهای مختلفی هستند از راه صادر کردن ورقه‌های فینگر جوینت کسب درآمد می‌کنند. هر برند با توجه‌ به دستگاه و موادی که برای ساخت فینگر جوینت استفاده می‌کند کیفت مختلفی از این ورقه را نسبت به سایر برندها را وارد بازار می‌کند.

برخی از کشورها مانند اندونزی، مالزی، روسیه و… در ساخت فینگر جوینت فعالیت داشته و محصولاتی که در بازارهای دنیا عرضه می‌کنند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این کشورها همچنین به دلیل ارتباط خوبی که به ایران دارند محصولات خود را به کشور صادر می‌کنند.

وسایل چوبی به دلیل داشتن قسمتی از طبیعت در خود زیبایی خاصی دارند. اغلب افراد هنگام خرید وسایل خانه از محصولات چوبی غافل نمی‌شوند و حتی سایر وسایل خود را به‌صورت ترکیبی از فلز و چوب یا پلاستیک و چوب خریداری می‌کنند. استفاده از وسایل چوبی به داشتن دکوراسیون شیک و زیبا کمک زیادی می‌کند.

امیدواریم اطلاعاتی را که در زمینه فینگر جوینت و این که کشورهای سازنده انواع فینگر جوینت کدامند در اختیارتان گذاشتیم مورد قبولتان واقع شده باشد.

وسایل چوبی با را به کمک ورقه‌های چوب می‌سازند. فینگر جوینت صفحه از جنس چوب بوده که در ساخت انواع وسایل مورداستفاده قرار می‌گیرد. این صفحه به‌صورت تکه‌های کوچک چوبی پرس شده به هم ساخته می‌شود. فینگر جوینت مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل خارجی مانند دما و رطوبت داشته و به همین دلیل طول عمر بالایی دارد. وسایل ساخته شده با این ورقه چوبی به‌هیچ‌عنوان دچار پوسیدگی نمی‌شوند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

کشورهای زیادی مانند روسیه، اروپا، مالزی و… در زمینه ساخت فینگر جوینت فعالیت دارند که ایران نیز یکی از این کشورها است. در انتها شما می‌توانید ورقه فینگر جوینت مدنظر خود را با اطمینان کامل از سایت رستا چوب نوین خریداری کنید و خرید امن و رضایت‌بخشی را تجربه کنید.

ضمن اینکه شما می توانید انواع چوب راش، ورق تمام چوب، ترموود، پلی وود، پلای وود را نیز از ما در رستا چوب نوین تهیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *