فینگر جوینت پالونیا

پالونیا (Paulownia) که به عنوان درخت ملکه نیز شناخته می شود، یکی از درختان بومی چین بوده و رشد بسیار سریعی دارد. فینگر جوینت پالونیا به عنوان چوب با ارزش برای ساخت مبلمان، آلات موسیقی، ساخت قایق و هواپیما و بسیاری از مناطق دیگر که در آن چوب زیبا و سبک مورد تقاضا است، می باشد. این چوب، به دلیل پایداری متناسب با وزن کم، به عنوان «آلومینیوم» در میان گونه های چوبی به شمار می رود.

در ادامه این بخش با ما همراه بمانید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با فینگر جوینت پالونیا کسب کرده و با مزایا و کاربرد این چوب بیشتر آشنا شوید.

با پیشرفت تکنولوژی در صنایع چوب، انواع متفاوتی از درختان وارد این صنعت شدند. درخت پالونیا، درختی زیبا با رنگ چوب قهوه‌ای مایل به خاکستری است که در برخی موارد مایل به قرمز یا ارغوانی می‌باشد.

این درخت با اکثر شرایط اقلیمی سازگار بوده و در مرکز و غرب آمریکا و چین کاشته می‌شود. به علاوه حدود ده سال پیش این درخت در استان گلستان در ایران نیز قابل رویت است. به دلیل مزایای بی‌نظیر این درخت از آن در بسیاری از صنایع چوبی استفاده می‌شود. فینگر جوینت پالونیا از مهم‌ترین محصولات در ساخت و ساز چوبی است. برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله در سایت رستا چوب را مطالعه کنید.

فینگر جوینت چوب درخت پالونیا

فینگر جوینت یا اتصال انگشتی، یک اتصال نجاری است که با برش مجموعه ای از پروفیل های مکمل و به هم پیوسته از دو تکه چوب ساخته می شود که سپس به یکدیگر چسبانده می شوند. سطح مقطع مفصل شبیه به قفل شدن انگشتان بین دو دست است، از این رو به آن “فینگر جوینت” می گویند. به طور کلی، فینگر جوینت، برای اتصال قطعات کوتاه چوب به یکدیگر برای تشکیل واحدهایی با طول بیشتر استفاده می شود.

فینگر جوینت پالونیا، یکی از پنل های چوبی پرکاربرد در نجاری و تولید مبلمان و وسایل چوبی است که به دلیل رنگ روشن با رنگ ظریف زرد عسلی تا خاکستری روشن و رگه های صورتی ملایم در این چوب، بسیار محبوب شده است. رگه های مشخص چوب به دلیل حلقه های رشد سالانه گسترده آن بسیار چشم نواز است و همین موضوع باعث شده تا استفاده از چوب درخت پالونیا، روز به روز افزایش پیدا کند.

فینگر جوینت پالونیا

نکته جالب دیگری که در رابطه با چوب درخت پالونیا وجود دارد این است که نقطه اشتعال این چوب در دمای 420 درجه سانتیگراد است و همین موضوع باعث شده تا کاربرد آن برای فضاهایی که حفاظت در برابر آتش، بسیار مهم است، بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

چوب درخت پالونیا، با وزن متوسط 310 کیلوگرم در هر متر مکعب، یکی از سبک ترین چوب های جهان را تشکیل می دهد. علی‌ رغم این چگالی کم، پالونیا پایداری بالایی دارد و به همین دلیل، معمولا در مناطقی استفاده می ‌شود که اولویت، کاهش وزن است. مانند کشتی سازی، هواپیما، مبلمان و ساخت خانه های متحرک و کاروان ها.

یکی دیگر از ویژگی های چوب پالونیا، درجه رطوبت دهی مجدد بسیار کم آن است. یعنی این چوب پس از خشک شدن، به سختی دوباره آب می گیرد و از این رو چوبی بسیار پایدار است. همچنین، فرایندهای کاری معمولی چوب، که به عنوان تورم و انقباض شناخته می شود، در مورد چوب پالونیا وجود ندارد. علاوه بر این، پالونیا به دلیل تخلخل، دارای ویژگی های بسیار خوبی مانند عایق حرارتی و صوتی نیز هست.

چوب درخت پالونیا، یکی از چوب های بدون بو است که می تواند در برابر آب نمک، موریانه و پوسیدگی نیز مقاومت داشته باشد و همه این ویژگی ‌های طبیعی و شگفت ‌انگیز، پالونیا را به یک چوب فوق‌العاده در خط تولید محصولات چوبی تبدیل کرده است و باعث شده تا فینگر جوینت پالونیا در دکوراسیون داخلی کاربرد فراوانی داشته باشد.

ویژگی فینگر جوینت چوب درخت پالونیا

کاربرد های صفحات فینگر جوینت پالونیا

به دلیل ویژگی های بسیار ارزشمند چوب درخت پالونیا که در بالا به آن اشاره شد، می توان این طور گفت که فینگر جوینت چوب درخت پالونیا، کاربردهای بسیار متعددی داشته که می توان به مبلمان سازی، وساخت سایل تزئینی چوبی، خانه های متحرک، قایق، انواع تجهیزات مورد استفاده در ورزش های آبی مانند تخته موج سواری یا اسکی، در آلات موسیقی مانند گیتار (آکوستیک یا الکتریک)، در سونا و البته در انواع بسته بندی ها اشاره کرد. به همین دلیل است که استفاده از چوب پالونیا هر روز در حال افزایش است.

کاربرد صفحه فینگر جوینت پالونیا

چوب درخت پالونیا یکی از چوب های طبیعی و پرکاربرد است که به طور گسترده در آسیا برای ساخت مبلمان، تابلوهای تزئینی و آلات موسیقی استفاده می شود. این چوب سبک و قوی با روکش ابریشمی و صاف است و طیف وسیعی از لکه ها را می گیرد. فینگر جوینت پالونیا نیز امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و از ان به عنوان یک چوب مقاوم و در عین حال سبک در دکوراسیون داخلی و تولید مبلمان استفاده می شود.

خرید ورق فینگر جوینت پالونیا

اگر قصد خرید فینگر جوینت پالونیا را دارید و می خواهید از قیمت فینگرجوینت پالونیا مطلع شوید، بهترین پیشنهاد این است که سری به وب سایت شرکت رستا چوب نوین بزنید.

رستا چوب نوین، یکی از شرکت های معتبر و متخصص در زمینه تولید و فروش فینگر جوینت چوب درخت پالونیا است که می توانید با مراجعه به سایت این شرکت، هر اطلاعاتی که نیاز دارید را در رابطه با چوب درخت پالونیا کسب کرده و یک خرید امن و راحت داشته باشید.

معرفی از درخت پالونیا

چوب درخت پالونیا، با وزن متوسط ۳۱۰ کیلوگرم در هر متر مکعب، یکی از سبک‌ترین چوب‌های جهان را تشکیل می‌دهد. علی رغم این چگالی کم، پالونیا پایداری بالایی دارد. به همین دلیل معمولا در مناطقی استفاده می‌شود که اولویت کاهش وزن را در برنامه‌های خود دارند. این درخت بدون بو است که این عامل باعث شده تا در برابر آب نمک، موریانه و پوسیدگی نیز مقاومت داشته‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های چوب پالونیا، درجه رطوبت دهی مجدد بسیار کم آن است. یعنی این چوب پس از خشک شدن، به سختی دوباره آب می‌گیرد و از این رو چوبی بسیار پایداری است. همه‌ی این ویژگی‌ها باعث شده تا از چوب این درخت در بسیاری از ساخت و سازها همچون فینگر جوینت پالونیا استفاده گردد.

فینگر جوینت پالونیا

دلایل خرید فینگر جوینت پالونیا

هر فرد متخصصی که در صنعت چوب فعالیت می‌کند از مزایای فینگر جوینت پالونیا بی‌اطلاع نیست. از خصوصیات این نوع فینگر جوینت می‌توان به وزن بسیار کم، مقاومت در برابر فشار، ضد آب، فاقد مواد شیمیایی، خاصیت رنگ پذیری، مقاومت در برابر رطوبت و خاصیت ضربه پذیری اشاره کرد. تمام این نکات باعث شده تا از این نوع فینگر جوینت در ساخت مبلمان، انواع میز، دکوراسیون داخلی، ساخت قفسه، انواع پله‌های چوبی، میز غذاخوری و کمد دیواری استفاده نمود.

فروش فینگر جوینت پالونیا

به دلیل اهمیت وجود فینگر جوینت پالونیا، بسیاری از مراکز اقدام به فروش آن می‌کنند. با این حال اگر قصد خرید این نوع فینگر جوینت را دارید و می‌خواهید خریدی مطمئن داشته‌باشید، پس بهتر است تا با مراکز مهمی ارتباط برقرار کنید. زیرا در هر بازاری افراد سودجوی بسیاری وجود دارند که به قصد فریب شما اقدام به فروش محصولات خود می‌کنند. پس اولین قدم برای شما انتخاب بهترین مرکز می‌باشد، مورد دوم آگاهی از نیاز خودتان است. چرا که اگر خریدتان با نیاز شما تطابق نداشته‌باشد، در واقع خسارت جبران ناپذیری را برای خودتان تحمیل شده‌اید.

قیمت فینگر جوینت پالونیا

مورد بعدی که بسیار حائز اهمیت است، قیمت این نوع فینگر جوینت می‌باشد. قیمت این محصول نیز همانند محصولات دیگر به عوامل مختلفی بستگی دارد. مورد اول که در قیمت نهایی بسیار حائز اهمیت است، اندازه و ابعاد آن می‌باشد. اندازه و ابعاد قطعات چوبی، تعداد فینگر جوینت‌ها و نوع استفاده از آن‌ها از فاکتورهای مهم است. مورد بعدی نوع چوب پالونیا می‌باشد، محصولات فینگر جوینت پالونیا با توجه به نوع و کیفیت چوب پالونیا ساخته می‌شوند. در نتیجه چوب باکیفیت و خواص برتر معمولا هزینه بیشتری دارد. از طرفی معمولا با افزایش تعداد و مقدار سفارش، قیمت واحد هر فینگر جوینت کاهش می‌یابد. محل تولید و شرایط بازار نیز دیگر موارد مهم در قیمت نهایی هستند.

نحوه نگهداری از فینگر جوینت پالونیا

اگر نکات مهم برای نگهداری هر محصولی را انجام دهید، به طولانی بودن آن محصول کمک شایانی کرده‌اید. در واقع فینگر جوینت پالونیا نیز از این قاعده به دور نمی‌باشد. در اولین قدم بهتر است این صفحات در برابر نور خورشید و رطوبت قرار نگیرند. توصیه می‌شود تا این صفحات را تا قبل از مرحله وارینش یا لاک زدن از رطوبت و هوا به دور نگه دارید. اگر صفحات پالونیا روی هم قرار داده شد، بهتر است روی بالاترین صفحه، جسمی سنگین گذاشته شود تا از خمیدگی آن جلوگیری نمایید. وقتی محصولی را با کمک درخت پالونیا ساختید، قطعات باقی مانده را درون کاورهای پلاستیکی قرار دهید. این قطعات تا زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند باید داخل کاور نگهداری شوند.

فینگر جوینت پالونیا

بهترین مرکز فروش فینگر جوینت پالونیا

اگر می‌خواهید بهترین و باکیفیت‌ترین فینگر جوینت پالونیا را برای استفاده در پروژه‌های خود تهیه کنید، بهترین پیشنهاد به شما این است که تجربه خرید از رستا چوب نوین را از دست ندهید. رستا چوب نوین به عنوان اولین تولید کننده صنعتی پنل‌های تمام چوب فینگر جوینت است و از معتبرترین برندهای داخلی در این حوزه می‌باشد. این مجموعه همواره سعی دارد تا در این صنعت پیشرو و خلاق باشد. از این رو مفتخر است که با پانل‌های پرداخت نهایی شده و موجودی کامل انبار، زمینه ساز تولیدات همکاران محترم با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت باشد. سرعت تولیدات بالا و محصولات صادراتی با خشک کن تمام اتوماتیک از جمله ویژگی منحصر بفرد رستا چوب می‌باشد.

بهترین مرکز فروش انواع فینگر جوینت در ایران

اگر می خواهید بهترین و باکیفیت ترین فینگر جوینت را برای استفاده در پروژه های خود تهیه کنید، بهترین پیشنهاد این است که از مجموعه رستا چوب نوین بازدید کنید. رستا چوب نوین بعنوان اولین تولید کننده صنعتی پنل‌های تمام چوب فینگر جوینت است و از معتبرترین برندهای داخلی در این حوزه است که همواره سعی دارد در این صنعت پیشرو و خلاق باشد.

از این رو مفتخر است که با پانل‌های پرداخت نهایی شده (سمباده 180 خورده) و موجودی کامل انبار، زمینه ساز تولیدات همکاران محترم با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت باشد. سرعت تولیدات بالا و محصولات صادراتی با خشک کن تمام اتوماتیک از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد رستاچوب نوین است.

استفاده از چوب‌ها از گذشته همراه انسان‌ها بوده و تحولات بسیاری را برای آن‌ها ایجاد کرده‌است. شاید از نظر برخی از افراد انتخاب چوب برای سازه یک کار ساده باشد، ولی دقت داشته‌باشید که مراکز بسیاری به جهت انتخاب صحیح شما وجود دارند. امروزه فینگر جوینت‌ها کاربرد بسیاری در زندگی روزمره دارند، فینگر جوینت پالونیا یکی از بهترین نوع اینگونه محصولات است. در این مقاله سعی کردیم تا بررسی کامل از این محصولات را به شما عزیزان ارائه دهیم. توجه داشته‌باشید که با انتخاب رستا چوب به عنوان فروشگاه معتبر دیگر دغدغه‌ای از بابت خرید خود نخواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با مشاورین این مجموعه در تماس باشید.

ضمن اینکه شما می توانید برای خرید انواع فینگر جوینت مانند فینگر جوینت رابروود، فینگر جوینت آکاسیا، فینگر جوینت گردو و حتی خرید انواع چوب ضد آب با ما در رستا چوب نوین تماس بگیرید.

راه‌های ارتباطی با شرکت رستا چوب نوین

شماره تلفن رستا چوب نوین:

آدرس رستا چوب نوین:

  • تهران، جاده خاوران، شهرک صنعتی ایوانکی، صنعت 11

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *